Na Twitterze możemy tworzyć własne osie czasu, które możemy następnie umieszczać na naszych stronach www i w stworzonych przez nas programach.
Selekcja tweetów
12 listopada twórcy Twittera wprowadzili możliwość tworzenia własnych osi czasu przez każdego użytkownika ich kanału społecznościowego. Oznacza to, że każda osoba/firma, która posiada konto na Twitterze może utworzyć własną oś czasu (lub kilka osi), na której może publikować wyselekcjonowane przez siebie tweety (niekoniecznie swojego autorstwa).
Dzięki tego typu selekcji dostęp do treści, które mogą zainteresować daną grupę społeczną, będzie zdecydowanie łatwiejszy. Szczególnie, że każda utworzona w ten sposób oś przyjmuje formę osobnej strony z indywidualnym adresem URL.
Tworzenie osi czasu
Żeby utworzyć oś czasu na Twitterze, powinniśmy zastanowić się, czego będą dotyczyły publikowane w niej informacje – osie mogą być np. zbiorem najświeższych informacji tematycznych lub spisem ulubionych utworów muzycznych. Możliwości jest wiele.
Tworzenie osi czasu powinniśmy zacząć od nadania jej tytułu (opcjonalnie również opisu). Później możemy przejść do selekcji materiałów (tweetów :), które chcielibyśmy na niej umieścić. Każda taka oś może być na bieżąco aktualizowana, a najnowsze tweety zawsze będą znajdowały się na samej górze. Na stworzonej przez nas osi, będziemy mogli dodawać nie tylko własne tweety, ale też publiczne wpisy innych użytkowników.
TweetDeck
Wspomniane powyżej możliwości są dostępne za pośrednictwem aplikacji TweetDeck. Jednak zespół Twittera ogłosił, że pracuje nad rozszerzeniem wspomnianych opcji również na przeglądarkę.
Źródło zdjęcia: www.maximumpc.com
Dodaj komentarz