Silence! ul. Mickiewicza 29, Katowice 40-085 668 518 537 info@silence.pl

Źródło grafiki: searchengineland.com

Google to firma zaliczana do grona sieciowych gigantów. Wśród narzędzi, jakie posiada w swoim dorobku, znajduje się m.in. najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, przeglądarka internetowa czy cieszący się zaufaniem Gmail. Wszystkie te elementy (a także wiele innych) pozwalają specjalistom Google analizować zachowania użytkowników, a następnie m.in. na tej podstawie targetować reklamy Google AdWords.

W przeciągu kilku tygodni ma zostać udostępniona jeszcze jedna opcja – Customer Match – otwierająca przed reklamodawcami nowe możliwości…

Customer Match – jak działa?

Customer Match to nowa usługa, jaką swoim reklamodawcom chce zaoferować firma z Mountain View. W założeniach ma przypominać znaną z Facebooka funkcję Customer Audiences (dostępną podczas tworzenia Facebook Ads), która pozwala na kierowanie kampanii reklamowych do niestandardowych grup odbiorców – w tym do osób wpisanych na prywatne listy mailingowe.

Przeniesie to targetowanie reklam AdWords na kolejny poziom – jest bowiem zdecydowanie celniejsze niż miało to miejsce dotychczas: zamiast szukać osób potencjalnie zainteresowanych danym tematem, pozwala dotrzeć do tych, którzy już są nim zainteresowani.

Reklamę z wykorzystaniem usługi Customer Match będzie można kierować na:

  • wyszukiwarkę Google,
  • YouTube’a,
  • Gmaila.

Większe możliwości dla reklamodawców

Podsumowując, w przeciągu kilku tygodni kampanie reklamowe w Google AdWords będzie można kierować bezpośrednio do osób, których adresy e-mail zostaną wgrane za pośrednictwem Customer Match.

Najnowsze wpisy na blogu

Szybkość ładowania strony a SEO

  Jednym z często wymienianych czynników mających wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania jest szybkość ładowania strony. Niejednokrotnie słyszałem, że wolno ładująca się strona nie ma szans na (…)

Więcej

Bloger na Facebooku – porady dla stawiających pierwsze kroki w blogosferze

Decydując się na założenie bloga, na pewno chcesz, żeby ludzie go odwiedzali. Jednak aby tak się naprawdę stało, musisz poinformować potencjalnych czytelników o jego istnieniu – nawet najlepsze treści (…)

Więcej

Lokale gastronomiczne na Facebooku i Instagramie – jak zrobić to dobrze?

Prowadzisz lokalną restaurację/bar/kawiarnię? Chcesz poszerzyć grono swoich klientów? Budować świadomość marki wśród lokalnej społeczności? Na bieżąco informować o wydarzeniach i promocjach? Najlepszą (…)

Więcej

Skuteczna promocja w sieci dla branży deweloperskiej

Skąd czerpią informacje o ofertach mieszkaniowych osoby w wieku powyżej 30 lat – czyli główna grupa odbiorcza dla branży deweloperskiej? Oczywiście z Internetu, który najczęściej jest również pierwszym (…)

Więcej

Silence!

Biuro: ul. Mickiewicza 29, Katowice 40-085  Telefon: 668 518 537E-mail: info@silence.pl