Pozycjonowanie szkoły językowej - case study


Pozycjonowanie strony szkoły językowej w internecie - foryou.edu.pl


Klient trafił do nas po wcześniejszych przygodach z innymi agencjami. Ta szkoła językowa działa na rynku lokalnym, a dokładnie w samym centrum Bielska-Białej. Głównym targetem były osoby z okolicy, zarówno młodsze, jak i starsze. Po podpisaniu umowy, dokonaliśmy optymalizacji technicznej witryny, oraz jej treści. Ze względu na bardzo podobne podstrony ofertowe, musieliśmy walczyć z kanibalizacją treści. Co miesiąc sprawdzaliśmy stronę i wyniki dla konkretnych pozycji w Google. Stale optymalizowaliśmy zarówno meta tagi, jak i modyfikowaliśmy treść. Wspólnie z klientką przygotowaliśmy tematy na bloga w oparciu o popularne zagadnienia, które użytkownicy wyszukują w sieci. Dzięki temu zyskaliśmy sporo ruchu na stronie.

W ciągu 4 miesięcy od rozpoczęcia pozycjonowania, strona szkoły językowej wskoczyła na najwyższe pozycje w Google dla fraz o największej wartości dla klienta. Są to frazy związane z kursami języka angielskiego i prowadzeniem szkoły językowej w Bielsku Białej. Dzięki skutecznie prowadzonym działaniom zwiększyliśmy naszemu klientowi widoczność oraz ruch na stronie.


Zobacz inne realizacje!

Pracę z klientem rozpoczęliśmy w sierpniu. Po pierwszej optymalizacji, strona znacznie zyskała na widoczności (powyżej wykres z TOP10), po czym zaczęła rosnąć w stabilnym tempie, pojawiając się na coraz większą liczbę fraz kluczowych na pierwszej stronie Google - a to prowadziło do wzrostu ruchu na stronie. Co ważne, były to frazy istotne z punktu widzenia szkoły językowej - bezpośrednio związane z kursami językowymi, które mogą przynieść realne konwersje i zapytania.

Branża edukacyjna, zwłaszcza w przypadku szkół językowych, cechuje się dużą sezonowością. Największe zainteresowanie tematem przypada na wrzesień - wtedy też są największe liczby wyszukiwań i wejść na stronę. Warto dbać o pozycjonowanie strony cały rok, aby w czasie wzmożonego zainteresowania znajdować się na samym szczycie wyników wyszukiwań - i zebrać większy ruch niż konkurencja!

Nasza systematyczna i konsekwentna praca przynosi stały wzrost w widoczności. Dzięki temu z początkiem tego roku osiągnęliśmy najlepszą widoczność w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zwiększ z nami sprzedaż
w swojej firmie!


Nie czekaj, wypełnij formularz

 

 
DARMOWA KONSULTACJA