Silence! ul. Mickiewicza 29, Katowice 40-085 668 518 537 info@silence.pl

Google wprowadza kolejne udogodnienie dla internautów surfujących w sieci za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W przeciągu tego tygodnia w niektórych kontach AdWords pojawiła się nowa funkcja – możliwość tworzenia kampanii reklamowych o znaczącej nazwie „Tylko połączenie”.

Skrócony proces zakupowy

Dzięki nowym kampaniom reklamodawcy zyskują możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z klientami. Dotychczas było tak, że internauta, który kliknął w daną reklamę AdWords był przekierowywany na konkretną stronę www i tam mógł szukać dalszych informacji lub kontaktu. W przypadku kampanii „Tylko połączenie”, użytkownik po kliknięciu w dowolne miejsce reklamy będzie bezpośrednio dzwonił do usługodawcy. W ten sposób znacznie skróci się proces zakupowy.

Mobilne wyniki wyszukiwania

Reklamy „Tylko połączenie” będą dostępne wyłączenie w mobilnych wynikach wyszukiwania Google (mają wyświetlać się jedynie na urządzeniach, z których można dzwonić) i będą oznaczone w specjalny sposób.

Google AdWords "Tylko połączenie"

Źródło zdjęcia: adwords-pl.blogspot.com

Ustalanie stawek

Pewnie interesuje Cię sprawa płatności. Otóż podobnie jak w przypadku tradycyjnych reklam AdWords, tak i tutaj stawka również będzie uzależniona od ilości kliknięć, a więc ilości wykonanych połączeń. Stawki za pojedyncze połączenie najlepiej ustalać na podstawie ROAS dla urządzeń bądź docelowego CPA.

Treść reklamy

Oczywiście treść reklam „Tylko połączenie” musi być specjalnie przygotowana. Powinny znaleźć się tu zwroty motywujące do wykonania połączenia telefonicznego, np. „zadzwoń i zamów” albo „zadzwoń i porozmawiaj o szczegółach”, czyli tzw. „call-to-action” (nawoływania do działania). Dzięki nim rośnie konwersja.

Wzrost znaczenia mobile

Reklamy AdWords „Tylko połączenie” to odpowiedź na obecnie panujący trend, jakim jest wzrastająca liczba osób korzystających z urządzeń mobilnych do przeglądania sieci. Nie można nie zauważyć, że Google zaczyna wprowadzać coraz więcej udogodnień, będących ukłonem w ich stronę. Mogę wymienić np. modernizację algorytmu wyszukiwarki mobilnej z uwzględnieniem user expirience czy włączenie standardu „mobile-friendly”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

Najnowsze wpisy na blogu

Bloger na Facebooku – porady dla stawiających pierwsze kroki w blogosferze

Decydując się na założenie bloga, na pewno chcesz, żeby ludzie go odwiedzali. Jednak aby tak się naprawdę stało, musisz poinformować potencjalnych czytelników o jego istnieniu – nawet najlepsze treści (…)

Więcej

Lokale gastronomiczne na Facebooku i Instagramie – jak zrobić to dobrze?

Prowadzisz lokalną restaurację/bar/kawiarnię? Chcesz poszerzyć grono swoich klientów? Budować świadomość marki wśród lokalnej społeczności? Na bieżąco informować o wydarzeniach i promocjach? Najlepszą (…)

Więcej

Skuteczna promocja w sieci dla branży deweloperskiej

Skąd czerpią informacje o ofertach mieszkaniowych osoby w wieku powyżej 30 lat – czyli główna grupa odbiorcza dla branży deweloperskiej? Oczywiście z Internetu, który najczęściej jest również pierwszym (…)

Więcej

Prowadzisz kampanię Google AdWords? Sprawdź jakie elementy możesz zoptymalizować!

Realizując kampanię reklam płatnych w Google już na samym początku powinniśmy jasno określić, co będzie jej zadaniem. Możliwości jest wiele. Reklama AdWords często oprócz funkcji sprzedażowej, spełnia (…)

Więcej

Silence!

Biuro: ul. Mickiewicza 29, Katowice 40-085  Telefon: 668 518 537E-mail: info@silence.pl